Kürekle Mavi Tur başarıyla tamamlandı.

Yorum Bırakın

Kürekle Mavi Tur başarıyla tamamlandı.


“Rowing the World”, “Hike’n Sail Turkey” ve “Bodrum Halikarnas Kürek Kulübü” organizasyonu olarak
Amerika, Kanada, İsviçre ve İsveç’ten ülkemize gelen 12 Master Kürekçi İstanbul Haliç, Bodrum Bitez ve Datça yarımadasında dört gün boyunca Kargı, Hayıtbükü, Palamutbükü ve Knidos etaplarında 60 kilometreden çok kürek çekerek bir ilke imza attılar.


Misafirlerimiz kendi ifadeleriyle “bir cennetten çıkıp bir başka cennete kürek çekerken” aynı zamanda verdikleri molalarda Türk Mutfağının en seçme tatları ile de tanıştılar ama kendilerini en çok etkileyen bütün etaplar boyunca gördükleri geleneksel Türk Misafirperverliği oldu.
Yıllardır bütün kıtalarda yirmiden fazla turda kürek çeken yaşları 50 ile 80 arasındaki Master Kürekçiler hiç bu kadar mükemmel bir ağırlama görmediklerini söylediler.


Datça’daki tur süresince tekneleri denizden takip botumuzda Savaş ve Arım Hocalarımız takip ederken onları karadan da tam teçhizatlı, tamir ve bakım yapabilen iki ustayla birlikte treylerimiz izledi.


Turun mükemmel bir destekle yürümesi üzerine gelecek yıl iki kez gelmeyi planlamaya başlayan organizatörler Türkiye’de Deniz Küreğinin bu kadar gelişmiş olmasını da sevinçle karşıladılar.


“Kürekle Mavi Tur” konsepti ülkemizin turizm alanında deniz-kum-güneş dışında arz edeceği başka kaynakları olduğunun çok gerçek bir ispatı oldu.

Şimdi bu günlerde farklı ülkelerde, farklı kulüplerde Türkiye’deki unutulmaz cennet koylar, yemekler, arkadaşlıklar konuşuluyor…
KÜREK İNSANLARI BİRLEŞTİRİR
KÜREKTE BULUŞALIM

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/uluc/2021/10/30/kurekle-mavi-tur-hayal-degil-gercek

 

Yorum Bırakın