BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE ÇİFTE 8+ ŞÖLENİ

Yorum Bırakın

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE ÇİFTE 8+ ŞÖLENİ
Boğaziçi Üniversitesi Kürek Takımı yeni bir Sekiz Tek ekibi kurarak çalışmalara başladı. Ekip, sezon başından beri girdiği iki yarışta da farklı birincilikler kazandı. Aynı günler içinde Boğaiçi’nin eski kürekçilerinden Ferit Toska’nın çalışmaları ile bir de Master Sekiz Tek ekibi kuruldu ve Alibey Köy Barajındaki kayıkhanede çalışmalara başladı.


Ferit Toska, iki tekneyi de suya indirmeyi ve bu sayede eski ve yeni kürekçileri bir araya getirmeyi planlıyarak 2-3 Nisan 2022 tarihlerinde “ÇİFTE 8+ ŞÖLENİ” adıyla bir etkinlik organize etti. Gündemde kürek çekmenin dışında bir de “Sekiz Tek” konulu sohbet planlanmıştı. Kulübümüzün kurucusu Celal Gürsoy da bu sohbete Onur Konuğu olarak davet edildi.


Ne yazık ki hava muhalefeti nedeniyle kürek çekilemedi ama sohbet Recep Akıcı Hoca’nın da katılımı ile gerçekleşti. Celal Hoca Bodrum’dan beraberinde kürekçilik ve antrenörlük kariyeri sırasında çekilmiş Sekiz Tek fotoğraflarından oluşan bir kısa sunum getirmişti, bellekte ayrıca ders niteliğinde seyredilmesi gereken bir de yarış videosu vardı.


Gençlerin heyecanı bulaşıcıydı, hava tam sakinleşmemişti ama Pazartesi günü güneş doğmadan suya inen gençler motorda onları takip eden Celal Hocanın motive edici konuşmaları ile mükemmel bir antrenman gerçekleştirdiler.
Antrenman sonunda ayrılırken taraflar en kısa zamanda yarış yerinde buluşmak ümidiyle vedalaştılar.

Yorum Bırakın