BODRUM KALESİ SEFERİ

Yorum Bırakın

Bu sene 17 Ekim’de uluslararası World of Rowing organizasyonu ile ürekle Mavi Tur yapmak üzere Bodruma gelen misafirlerimizle karma ekipler yapıp Bodrum Kalesine kürek çekmiştik.

Etkinliğe katılan kürekçilerimizin talebi üzerine bir tur da kendi kürekçilerimizle aynı turu yapmaya karar verdik.

Kıdemliler, az tecrübeliler, gençler, büyükler, kadınlar, erkekler hep birlikte karma ekipler yaptık.

24 Aralık 2022 Cumartesi günü Bitez Tesisimizden çıkarak 10 km kürek çekerek Bodrum Kalesine vardık. Sefere çıkan beş adet Dört Çifte teknesinde 20 kürekçi ve 5 dümenci takip botumuz ile birlikte yaklaşık bir buçuk saatte Kumbahçe Mahvel Kafenin önündeki kumsala yanaştılar. Bir saat kadar mola verdikten sonra gelirken dümende oturanlar kendi teknelerindeki hamlacılarla yer değiştirerek dönüş seferine başladılar. Gene yaklaşık bir buçuk saatte Bitezdeki iskelemize yanaştılar.

Kürekçiler yorgun ama mutluydular. Ortak konu bundan sonra nereye kürek çekileceği idi.

Yaklaşık beş yıldır Bodrumda Halikarnas Kürek Kulübü sporcuları ile kürek sporunu gelişmesine şahitlik yapıyoruz. Katıldığımız yarışlar, düzenlediğimiz Adıyaman seferi, ikinci kez düzenlediğimiz Bodrum Masters Regatta, Uluslararası katılım ile World of Rowing gurubunun Kürekle Mavi Tur etkinliği, kulüp içinde düzenlenen yarışlar, mangal partileri, kutlamalar sayesinde beş sene önce kürek sporunu tanımayan Bodrumda bu güne kadar geçen süre içinde bin yedi yüzden fazla kişiyi kürek sporuyla tanıştırmanın gururunu yaşıyoruz.

Halikarnas Kürek Ailesi olarak daha güzel günlerde daha çok kilometreleri kürekle aşmak üzere herkesi bu güzel spor ile tanışmaya davet ediyoruz.

Yorum Bırakın