BODTO KÜREK ŞENLİĞİ YAPILDI

Yorum Bırakın

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Halikarnas Kürek Kulübü iş birliği ile 14 Nisan 2024 Pazar günü Bitez koyunda Kürek Şenliği düzenlendi.

Bodrum Ticaret Odası Üyesi olan Firmalara kürek sporunu tanıtmak amacıyla başlatılan bu etkinliğin ayrıca sosyal toplum yararına da bir hedefi vardı.

BODTO üyesi firmaların Halikarnas Kürek Kulübünde yaptıkları antrenmanların ücretleri ile etkinliğe dışarıdan katılan misafir kulüplerin ödedikleri antrenman ücretlerinin tümü Bodrum Sağlık Vakfına bağışlanacaktı.

KÜREK ŞENLİĞİ projesi 19 Şubat 2024 Pazartesi günü Basına tanıtıldı. Toplantıda Vakıf Başkanı Numan Balaban da bulundu.

BODTO üyeleri arasından kürek sporuna ilgi duyanlar antrenmanlarımıza katılmaya başladılar.

BODTO KÜREK ŞENLİĞİ için grafik çalışmalar yapıldı, biz de kürek camiasına tanıtıcı yazılar göndererek 14 Nisan’a davet ettik.

Nihayet beklenen gün geldi. Bu etkinliğe destek olmak için Kocaelinden gelen Sümersporlu kürekçiler 13 Nisan Cumartesi günü tesisimizde antrenman yaptılar, akşamüstü Bitez Rowing kulübünün de katılımı ile hep birlikte Mangal Partisinde toplandık.

14 Pazar sabahı ilk yarış 9’da BODTO davetine uyarak Halikarnas Kürekten eğitim almış olan sporcuların Bitez Koyu içerisinde 500 metrelik parkurda kürek çekmesi ile başladı.

Saat 10’dan itibaren 1000 metrelik parkurda Kadınlar kategorisinde beş tekne, 11’de MIX kategorisinde 8 tekne ve son olarak saat 12’de Erkekler kategorisinde 5 tekne şiddetini arttıran kuzey rüzgarına karşı zorlu bir mücadele sergilediler.

Neticede Kadınlar kategorisinde Bitez Rowing birinci, Sümerspor “B” ikinci, Halikarnas “A” üçüncü oldu.

MIX kategorisinde Bitez Rowing “A” birinci, Sümerspor “D” ikinci, Halikarnas “A” üçüncü oldu.

Erkekler kategorisinde Halikarnas “A” birinci, Sümerspor “A” ikinci, Sümerspor “B” üçüncü olarak parkuru tamamladı.

Böylece 22 teknede 88 Kürekçi ve 22 Dümenci ile BODTO KÜREK ŞENLİĞİ tamamlanmış oldu.

Foto: Ercan Vurallar, Olay Gazetesi

12.30’da Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Meclis Başkan Yardımcısı Sinan Cingöz, Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Nur Tuncer katılımı ile Ödül Merasimi yapıldı.

KÜREK ŞENLİĞİ’ne katılan tüm sporculara madalya ve t-shortlar verilirken ilk üçe giren kürekçilere günün anlamını ifade eden Katılım Belgeleri verildi.

BODTO KÜREK ŞENLİĞİ konseptini geliştirerek her sene tekrarlamak dilekleri ile amacımızı gerçekleştirmemize destek olan misafir takımların kürekçileriyle yakında başka bir kürek parkurunda görüşmek üzere vedalaştık.

Organizasyonun gerçekleşmesi için destek olan Bodrum Ticaret Odasına ve Bodrum Belediyesine teşekkür ediyoruz.

Bir amatör spor etkinliği üzerine planlanan organizasyonun amcına ulaşarak Bodrum Sağlık Vakfına destek sağlayabildiği için mutlu ve gururluyuz, emeği geçen herkese kucak dolusu teşekkürler.

Bodrum Gündem Gazetesi

Olay Gazetesi

Yorum Bırakın